9 mýtů a faktů o vodě a změkčování

9 mýtů a faktů o vodě a změkčování

Opublikowano 07/02/2018

Chcete si koupit změkčovač vody, ale nejprve musíte získat spolehlivé informace o tvrdé a měkké vodě? Četl jste znovu a znovu protichůdné informace a nevíte, co je pravda? Následující článek potvrzuje fakta a vyvrací nejčastěji opakované mýty o změkčovačích vody a samotné vodě.

Změkčovač vody instalovaný v rodinném domě. SKUTEČNOST.

Ale nejen. V budově s více rodinami lze také namontovat změkčovač. Podmínkou je, že zařízení je instalováno na přípojku studené vody.

Můžete vypít změkčenou vodu. SKUTEČNOST.

Opatrnost by měly zachovat ti, kteří užívají dietu bez soli. Změkčováním každého 1 ° dH tvrdosti vody přidáte asi 8,2 mg sodíku na 1 litr vody. Lidé, kteří užívají dietu bez soli, by měli vzít v podtaz tuto skutečnost při výpočtu denního příjmu soli. Při pití 3 litrů změkčené vody denně konzumujete 344,4 mg sodíku, což odpovídá přibližně 0,87 g soli. Jedná se o množství soli obsažené v 1 krajíci bílého chleba.

Dollarphotoclub 99293711

Změkčená voda je slaná. MÝTUS.

Obsah sodíku v změkčené vodě se zvyšuje, zatímco koncentrace chloridu zůstává nezměněna. Slaná chuť je způsobena pouze kombinací sodíku a chloridu. Neprodukujeme další chlorid, proto změkčená voda není slaná!

Během regenerace je odstavený přívod vody v domě. MÝTUS.

Během regenerace, která trvá 1-2 hodiny a obvykle se provádí v době nižší spotřeby vody, například v noci, je k dispozici voda, ale ne upravená.

Regenerace zařízení znamená výměnu iontoměničové pryskyřice. MÝTUS.

Regenerace zahrnuje proplach lůžka solankou, což je směs vody a soli. Automaticky se spouští v změkčovači každých několik dní, v závislosti na tvrdosti a spotřebě vody. Životnost pryskyřice může být až deset let.

AdobeStock 57307242

Vodovodní voda není ošetřena. MÝTUS.

Předpokládá se, že voda z vodovodu je voda, která vyhovuje normám pro pitnou vodu. Je již upravená. Může se jednat o tvrdou vodu, která způsobuje množství usazenin na bateriích, toaletách a instalacích.

Usazeniny vodního kamene zvyšují náklady na energii. SKUTEČNOST.

Usazeniny snižují účinnost kotle a proces vytápění ústředního topení a teplé užitkové vody. Vápenec o tloušťce 1 mm na povrchu výměníku snižuje jeho účinnost o cca. 10%, čímž se zvyšuje spotřeba vynaložené energie o podobné množství. Odhaduje se, že nárůst provozních nákladů na vytápění v důsledku tvorby vodního kamene je v průměru přibližně 20%.

famiglia

Čím pokročilejší změkčovač, tím těžší obsluha. MÝTUS.

Naopak. Kvalitní změkčovače díky technologickým inovacím jsou jednodušší na použití a provoz. Pracují v automatickém režimu a nevyžadují zásah uživatele, kromě pravidelného přidávání tablet soli. Vybrané změkčovače, s vestavěným WiFi, upozorňují uživatele např. na potřebu doplnění soli.

Změkčená voda je bez minerálů. MÝTUS.

Změkčení vody je zcela odlišná reakce než demineralizace vody, kde je voda zbavena veškerých minerálů a látek rozpuštěných v ní. Při změkčování na báze iontovýměny se vápník a hořčík, které odpovídají za tvrdost vody, vyměňují za kationty sodíku. Zbývající chemické složení vody se nezmění.

Celou řadu změkčovačů EcoWater můžete vidět ZDE.

powrót do bieżących aktualności

Webová stránka používá soubory cookie. Více informací v Zásadách ochrany osobních údajů.